progsy

Twój nowy blog

Programy komputerowe

Programy komputerowe są bardzo różnorodne. Stopień ich zaawansowania jest zależny od tego jaką funkcję mają spełniać. Istnieją miliony programów umożliwiających wykonywanie bardzo różnych czynności przy użyciu komputera.

Wśród powszechnie używanych programów możemy wymienić chociażby programy graficzne (pozwalające na obróbkę zdjęć), programy do ściągania muzyki (umożliwiające pobieranie różnego rodzaju plików muzycznych z Internetu), programy pomocne w nauce (pozwalające na bardziej obrazowe przedstawienie zagadnień naukowych i wspierające proces nauki), programy video (pozwalające na odtwarzanie filmów), a także bardzo wiele innych rodzajów programów, bez których obecnie większości z nas trudno byłoby funkcjonować.

Programy komputerowe możemy podzielić na dwie grupy, pierwsza z nich to programy darmowe, które bez żadnych przeszkód możemy pobrać z Internetu, druga grupa natomiast to programy płatne, które kupić możemy w sklepach lub też pobrać z Internetu uiszczając wcześniej odpowiednią opłatę.

Zakup płatnego programu jest równoznaczny z posiadaniem na niego licencji. W większości przypadków producenci programów płatnych starają się tworzyć je w takiej wersji, aby możliwe było z nich korzystanie jedynie po zakupie oryginalnego produktu.

Oczywiście nie zawsze się to im udaje, ponieważ zdolności informatyków są ogromne i bardzo często potrafią oni wszystkie zabezpieczenia stworzone przez producenta pokonać.


Podziel się tym wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites Więcej

Zostaw odpowiedź